• صفحه نخست
  • /
  • لند اسکیپ چیست ؟

لنداسکیپ چیست؟

علمی است بر پایه طبیعت گرایی و بر اساس استفاده و بهره مندی انسانی که به آن معماری منظر یا لنداسکیپ گفته می شود. ایجاد فضای دلنشین و روحیه بخش از خصوصیات و شاخصه های معماری منظر می باشد. لنداسکیپ یا همان محوطه آرایی قصد سازماندهی محیط اطراف و سبز نمودن حیاط ها ، بام ها ، محوطه ها ، خیابان ها ،میدان ها و غیره را دارد و این کار با کمک عناصری مانند آبنما ،آلاچیق ، پرگولا ، آتریوم ، نهر های کوچک ، فضای سبز و غیره اتفاق می افتد. به عبارتی به طراحی محیط اطراف به صورت سبز و با استفاده از عناصر معماری سبز به گونه ای که برای انسان قابل استفاده باشد طراحی لنداسکیپ می گویند.

 

لند اسکیپ طراحان معاصر زیگورات

 

گروه طراحان معاصر زیگورات با توجه به فضای موجود بهترین طرح را برای محوطه آرایی فضا پیشنهاد می دهد و بر اساس نیاز های پروژه طراحی صورت می گیرد. گاهی اوقات نیاز به زیر سازی و ایجاد بستری مناسب می باشد واین موضوع توسط تیم اجرایی ما انجام می شود و پس از اجرای شاسی کشی اقلام تهیه شده به صورت پرتابل نصب می شوند.

محوطه سازی علاوه بر زیبایی بصری که ایجاد می کند و باعث زیباتر شدن شهر ، حیاط و غیره می شود به تصفیه هوای شهر نیز کمک می کند. محوطه سازی می تواند به صورت پرتابل و یا گسترده اجرا گردد. در شیوه محوطه سازی پرتابل، کاشت بصورت باکس های آماده و میز و نیمکت های آماده می باشد که به صورت پرتابل قابلیت جا به جایی دارند و به صورت پیش ساخته در کارخانه آماده می شوند.
در محوطه سازی به صورت گسترده معمولا بستر کاشت همان خاک موجود است که مصالح بنایی ، سنگ و غیره محصور شده است و مبلمان آن به صورت ثابت نصب می گردد. در روش محوطه سازی گسترده برای جلوگیری از نفوذ ریشه باید چند بار عایق ضد ریشه صورت بگیرد اما در روش محوطه سازی پرتابل باکس های کاشت از ورق های گالوانیزه و لایه های ضد ریشه ساخته می شوند و دیگر نیازی به عایق کردن تمام سطح آن نیست.

 

"لند اسکیپ" ها فضاهایی هستند که در اختیار عموم قرار میگیرد.

 

انواع محوطه سازی :

  1. محوطه سازی شهرها  مناطق توریستی
  2. محوطه سازی شهرک های مسکونی
  3. محوطه سازی پارک های و فضاهای سبز
  4. محوطه سازی تالارها
  5. محوطه سازی ویلاها و باغ های مجلل
  6. محوطه سازی ویلاهای شخصی
  7. محوطه سازی حیاط منازل